Çatlak Dünya » Anasayfa » Teknoloji Haberleri, Yaşam

Öğrencilerin 3 İsteği: Yemek, Uyku ve Wi-Fi

28 Şubat 2013 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 3.334 Kez Ziyaret Edildi.

Öğrencilerin 3 İsteği: Yemek, Uyku ve Wi-Fi

Eskiler artık geride kaldı. Şimdi Wi-Fi olmadan neredeyse hiçbir şey yapılamıyor.

Online Collages’ın bildirdiğine göre, öğrencilerin hayatlarını güzel bir şekilde devam ettirebilmesi için ihtiyaç duyduğu üç şey var. Bunlar: Yemek, uyku ve Wi-Fi. Evet, bizi en çok ilgilendiren tarafı da Wi-Fi oluşturuyor, zira ücretsiz internet bağlantısı her zaman ilgi çekici olmuştur. Tabii diğer maddeler de öyle…

Araştırmaya göre öğrencilerin %79’luk kısmı, Wi-Fi bağlantının okul hayatlarını kolaylaştırdığını düşünüyor. Nasıl düşünmesinler? Sosyal medyada yapacakları eğlenceli gezintilerden dersleri için yapacakları araştırmalara kadar büyük bir sanal dünyanın kapısını aralamış oluyorlar. Hem de bedava. Zaten ders performanslarının artışına yardımda bulunduğunu belirten kesim de %75’lik bir dilimi oluşturuyor.

Tabii öğrenci insan, rahat ortamları da sever. Wi-Fi kullanıyor, iyi tamam da, maksimum olarak nerelerde tam anlamda keyfini çıkarabilir? Araştırma sonuçlarına göre uygun mekanlar; %52‘lik oranla kafeler, %42‘lik oranla kitapçılar ve %33’lük oranla da restoranlar olarak sıralanıyor.

Ve tabii ki öğrencilerin bilgiye daha iyi ulaşılabilmesi ve rahat edebilmesi için okulların yaptığı Wi-Fi çalışmaları, gerçekten büyük masraflara sebebiyet veriyor. ABI Research şirketinin raporuna göre 2007’de kablosuz internet için 137 milyon dolar harcanırken, bu rakam, şu an 837 milyon dolara çıkmış durumda. Bu, Wi-Fi kullanımına ne denli ihtiyaç duyulduğunu gösterdiği gibi, yapılan masraflarda da 6 yılda %600‘ün üzerinde artışın olduğunu gösteriyor.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac