Çatlak Dünya » Anasayfa » Teknoloji Haberleri

O da akıllandı! İşte ilk akıllı ayna…

28 Nisan 2016 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 42 Kez Ziyaret Edildi.

O da akıllandı! İşte ilk akıllı ayna...

Akıllı telefon, akıllı saat ve akıllı gözlükten sonra, akıllanma sırası şimdi de aynalara geldi!

Akıllı telefon, akıllı saat ve akıllı gözlüklerden sonra artık aynalar da akıllanıyor. Naked Labs adında bir şirket bu alandaki ilk ürününü geliştirmiş durumda. Özellikle fitness salonları için büyük rağbet görecek olan akıllı ayna, üç boyutlu modelinizi çıkartarak vücudunuza ilişkin verileri ortaya koyabiliyor.

Bir boy aynası biçiminde hazırlanan cihaz, üzerinde Intel’in RealSense sensörlerini bulunduruyor. Görüntünüzden aldığı verileri akıllı telefonunuza indireceğiniz “Naked” isimli mobil uygulamaya gönderen ayna, tüm ölçüm işlemini yaklaşık 1 dakika içinde tamamlayabiliyor.

İşlem yapılırken tamamen çıplak olmanız gerekiyor. Bu nedenle burada büyük de bir güvenlik önlemi söz konusu. Veri güvenliğini parmak iziyle sağlayan uygulama, ölçüm sonrası yağ oranı, kas kütlesi ve diğer vücut verilerinize ilişkin bilgileri ekrana getiriyor. Vücut gelişiminizi de düzenli olarak görüntüleyen uygulama, bu sayede özellikle sporcular tarafından büyük rağbet görecek gibi.

Şimdiden ön siparişe açılan akıllı aynanın sevkiyatına ise Mart 2017 tarihinde başlanacak. 

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac