Çatlak Dünya » Anasayfa » Mobil Dünya

Note 6 suya batabilecek, göz tarayabilecek!

13 Nisan 2016 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 69 Kez Ziyaret Edildi.

Note 6 suya batabilecek, göz tarayabilecek!

Son iddialar, Samsung’un Galaxy Note 6’yla sunacağı yeni özelliklerin ipucunu veriyor!

Samsung’un sonraki büyük telefonu Galaxy Note 6‘nın 2016’nın ikinci yarısında gelmesi bekleniyor. Telefonun genel teknik özellikleriyle ilgili yeni söylentilerin yanında bir rivayete göre cihaz, su geçirmezlik özelliğine sahip olacak.

Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge, Galaxy S5’in su geçirmezlik özelliğini geri getirdiğinden böyle bir gelişme sürpriz olmayacak. Genellikle güvenilir haberler paylaşan Samsung hayran sitesi Sammobile, Galaxy Note 6’nın IP68 standartlarında su geçirmezlik sunacağını söylüyor. Yani Note 6, 1,5 metre suda yarım saat kalabilecek.

Bir başka Samsung hayranı siteye göreyse Güney Koreli firma, araştırma ve geliştirme amaçlı olarak “iris kamera” ithalatı yapmaya başladı. İthalat belgeleri, teknolojinin Samsung Mobile’a özel olduğunu söylüyor ancak iris tarama yeteneğinin Galaxy Note 6’ya yetişip yetişmeyeceği bilinmiyor.

Galaxy Note 6’nın 5,8 inç’lik bir ekran, 6GB’lık bolca RAM ve Android 7.0 “N” ile geleceği, diğer dedikodular arasında.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac