Çatlak Dünya » Anasayfa » Teknoloji Haberleri

Nokia’nın Yeni Tabletinden Yeni Görüntüler!

14 Ekim 2013 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 956 Kez Ziyaret Edildi.

Nokia'nın Yeni Tabletinden Yeni Görüntüler!

Nokia’nın 22 Ekim’de duyuracağı düşünülen bombasından bir görüntü daha internete düştü!

Nokia’nın 22 Ekim‘de tanıtacağı düşünülen ilk tableti hakkında spekülasyonlara her gün bir yenisi daha ekleniyor. Tablet piyasası için henüz hiç ürün çıkarmamış olan Nokia’nın üreteceği tablet, yıllardır internette bir “efsane” haline gelmişti. Ancak şimdi Microsoft’un Nokia’yı satın almasından sonra Nokia’nın Windows işletim sistemli bir tablet çıkarmasına kesin gözüyle bakılıyor.

lumia-2520

İsminin Lumia 2520 olacağı tahmin edilen cihaza dair yeni bir görüntü, yine evleaks tarafından yayınlandı. Tabletin görüntüsü olduğu iddia edilen fotoğrafta, tabletin kasasının mavi renk olduğu da dikkat çekiyor. Lumia modellerinde rengarenk kasalar kullanan Nokia’nın bu alışkanlığını tabletlere de uygulayacağı düşünülüyor. Yalnız tabletin sadece mavi renk mi olacağı yoksa başka renklerin de kullanılıp kullanılmayacağı henüz belli değil.

Tabletin kod isminin ise Sirius olacağı iddia ediliyor. Windows RT işletim sistemine sahip olacak cihazın Snapdragon 800 CPU ve Adreno 330 GPU ile geleceği düşünülüyor.

10.1 inç boyutlarındaki tablet için 1.920 x 1.080 Ful HD IPS ekran, 2GB RAM ve 32 GB depolama alanı da özelliklerin arasında sayılıyor. Bakalım 22 Ekim’de karşımıza gerçekte ne çıkacak?

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac