Çatlak Dünya » Anasayfa » Android, Teknoloji Haberleri

Nokia’dan Android açıklaması!

6 Şubat 2013 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 750 Kez Ziyaret Edildi.

Nokia'dan Android açıklaması!

Nokia’nın bir tablet yapacağı artık kesin gibi… Peki ama bu tablette Android olabilir mi?

Nokia’nın telefon pazarındaki hareketlenmesi artık herkesin farkına vardığı bir gerçek. Lumia telefon serisi ile başlayan bu hareketlenmelerin ise, bundan aylar evvel Nokia tarafından yapılan bir açıklama ile çok daha geniş mecralara yayılacağı dile getirilmişti.

Tablet bilgisayar kategorisinde de boy göstereceği açıklananNokia, pek tabi aynı zamanda Windows 8 işletim sistemi ile anılır olmuştu. Şimdiki hedefin tabletler olduğunu iddia eden CEO Stephen Elop, konu hakkında dikkat çeken birçok açıklama yaptı…

Avusturalya’da katıldığı müşteri ve iş birliği buluşmasında, kendisine yöneltilen “Windows Phone sistemi ile yola devam mı edeceksiniz?”  sorusuna verdiği cevap ise, bir hayli ilginç oldu. Elop, Nokia’nın tek bir işletim sistemine bağlı kalmak gibi bir zorunluluğu olmadığını ama aynı zamanda üst uç teknolojik cihazları için şimdilik Android ya da herhangi bir diğer işletim sistemikullanmayacaklarını beyan etti.

Her ne kadar Elop’un yaptığı açıklamalar iki taraflı da olsa, piyasaya çıkacak olası bir Nokia tabletiçin ne çeşit bir işletim sistemi kullanılacağını şimdilik söylemek zor.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac