Çatlak Dünya » Anasayfa » Mobil Dünya

Nokia Lumia 920

26 Kasım 2012 | Yazar: Mümin Köykıran | 1 yorum | 2.480 Kez Ziyaret Edildi.

Nokia Lumia 920, 2.5 Milyon Satabilir!

Nokia’nın Windows Phone 8 tabanlı yeni amiral gemisi Lumia 920, Çinli kaynaklara göre 2.5 milyonu aşan bir siparişe ulaşmış olabilir. İşte Lumia 920 tarafına bir göz atalım.
Ülkemizde peşin olarak 1649 TL’ye satışa sunulan Nokia’nın yeni amiral gemisi Lumia 920, satış rakamlarıyla firmanın yüzünü güldürecek gibi gözüküyor.

Ülkemiz dahil pek çok pazarda özellikle sarı rengine ciddi bir talep olan Nokia Lumia 920, Çinli sektör kaynaklarına göre 2.5 milyonluk bir sipariş almış olabilir.

Geçtiğimiz yıl Windows Phone 7.5 Mango işletim sistemiyle beraber Windows Phone ekosistemine Lumia modelleriyle giriş yapan Nokia, ekosisteme katalizör etkisi etmiş ve uygulama sayısı başta olmak üzere satış rakamlarında pozitif bir hareketlenme olmuştu. Bir önceki Nokia Lumia ailesinde toplam 2.9 Milyon satış yapan Nokia’nın, sadece Lumia 920 modeliyle 2.5 milyon sipariş almış olması büyük bir çıkışın göstergesi olarak görülüyor.

Tabi bu sipariş miktarının resmi Nokia bilgisi olmadığını hatırlatalım yani haber dedikodu da olabilir fakat Lumia 920 modeline duyulan ilgi bu rakamların doğruluk payını arttırıyor.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac