Çatlak Dünya » Anasayfa » Mobil Dünya, Oyun Dünyası

Nintendo mobil oyun dünyasına giriyor!

14 Mayıs 2015 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 321 Kez Ziyaret Edildi.

2015051022001812888

Oyun dünyasının en büyük isimlerinden biri daha, cep telefonları için oyun yapmaya girişti!

Nintendo’nun ilk mobil oyunu ile akıllı telefon oyun marketine gireceğini biliyorduk ancak CEO Satoru Iwata, yatırımcılar ile yaptığı görüşme sırasında çok daha fazlasını bekleyebileceğimize işaret etti.

Nintendo, görünüşe göre tek bir oyunla yetinmek niyetinde değil; 2017 Mart tarihine kadar beş mobil oyun yayınlamayı planlıyor. Her ne kadar bu sayı az gibi gözükse de, Iwata’nın söylediğine göre her oyunun “bit hit olması” bekleniyor ve “bu sayı küçük bir sayı değil ve akıllı ürün işine gösterilen ciddi bağlılığı kanıtlaması” gerekiyor.

Ayrıca Iwata, Nintendo’nun kaliteli mobil oyunlar yayınlama konusundaki kararlılığının da altını çizmiş durumda ve var olan oyunların akıllı telefonlara uygun hale dönüştürülmeyeceğini belirtmekte. Ona göre bir oyun sisteminde zaten kendini kanıtlamış olan bir oyunu telefona uyarlamaya çalışsalardı, oynama tarzının uyuşmayacağı pek çok detay ortaya çıkabilirdi; bu yüzden yeni ve özel oyunlar üretmeye karar verildi.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac