Çatlak Dünya » Anasayfa » Bilgisayar Haberleri

Nihayet Windows 10 açıklaması!

23 Şubat 2016 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 167 Kez Ziyaret Edildi.

Nihayet Windows 10 açıklaması!

Microsoft, Windows 10 Mobile’ın ne zaman geleceğini ilk kez, resmi olarak açıkladı!

Microsoft’un artık yılan hikayesine dönen Windows 10 Mobile‘ı piyasaya süreceği tarihe dair nihayet nihai ve resmi açıklama geldi.

Firma konuyla ilgili yaptığı ilk açıklamada piyasada bulunan cihazların Aralık 2015’te Windows 10 Mobile’a güncelleneceğini söylemiş, geçen ay yapılan bir duyuruda ise güncellemenin gelmesinin 2016’nın başlarını bulacağı belirtilmişti. Bu süre içerisinde bazı operatörler de güncellemenin dağıtıma hazır olduğunu söylemiş, hatta bazı kullanıcılar da güncellemenin cihazlarına çoktan geldiğini öne sürmüşlerdi.

Yeni yılın ardından geçen yaklaşık bir aylık zaman dilimine rağmen sessizliğini koruyan yazılım devi nihayet soru işaretlerini ortadan kaldıracak bir açıklama yaptı.

VentureBeat’te yer alan bir habere göre Microsoft, anlaşmalı olduğu operatörlere yaptığı yazılı bir açıklamayla güncellemenin dağıtımının önümüzdeki ay gerçekleşeceğini iletti. Windows 10 Mobile’ın henüz dağıtıma tam olarak hazır olmadığını ifade eden Microsoft, güncellemenin de Şubat başı ya da ortasına kadar kullanıma sunulmayacağını açıkladı. Firmanın gönderdiği e-postalarda ayrıca Lumia 950 ve Lumia 950 XL‘ın aylık güncellemelerinin de daha önce planlandığı gibi Ocak’ta değil Şubat ayında sunulacağı belirtiliyor.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac