Çatlak Dünya » Anasayfa » Teknoloji Haberleri

Nano-SIM Kartlar Geliyor

9 Ağustos 2012 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 1.274 Kez Ziyaret Edildi.

Nano-SIM Kartlar Geliyor

Yeni akıllı telefonlarda yavaş yavaş görmeye başladığımız micro-SIM kartlar yerini, yakın gelecekte nano-SIM kartlara bırakacak gibi görünüyor.

Financial Times’ın haberine göre Avrupa’da bulunan mobil hizmet sağlayıcıları, iPhone 5’dekullanılacak olan nano-SIM için şimdiden stok yapmaya başladılar.

micro-SIM’den de yüzde 40 küçük olan nano-SIM tasarımı, geçtiğimiz aylarda mobil endüstri standartlar grubu tarafından kabul edilmişti. Bu gelişme ise iPhone 5’in tanıtılmasının yaklaştığı anlamına gelebilir, ancak şimdiye dek Apple’dan gelen resmi bir açıklama bulunmuyor.

chip.com.tr’ye göre bu hazırlık, iPhone 4 ve ilk iPad piyasaya sürüldüğünde micro-SIM’lerde yaşanan sorunu tekrarlamamak adına olabilir. Zira bu cihazlar ilk çıktıklarında birçok mobil sağlayıcı, ellerinde yeterince micro-SIM’e sahip değildi.

Bugünkü akıllı ceplerin çoğunda micro-SIM tasarımı kullanılıyor. Ancak birçok cep üreticisinin gelecekteki tasarımlarında micro-SIM’i kullanacağı düşünülüyor.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac