Çatlak Dünya » Anasayfa » İnternet Haberleri

Microsoft Edge ilk etapta eklentisiz gelecek

1 Mayıs 2015 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 326 Kez Ziyaret Edildi.

2015043016325786472

Microsoft’un yeni web tarayıcısı, çıktığında beklenen bu önemli özelliği içermeyecek!

Microsoft’un Project Spartan kod adıyla tanıdığımız yeni web tarayıcısı, Windows 10’un varsayılan tarayıcısı olacak. Tarayıcının adının Edge olacağını dünkü Build etkinliğinde resmi olarak öğrenmiştik. Daha önceki bilgilere göre Edge, en son web standartlarını ve uzantıları destekleyecekti.

Ancak Microsoft’un geliştirici oturumlarından gelen bir habere göre Edge, Windows 10’un final sürümünde, ilk aşamada eklenti desteği sunmayacak. Tarayıcı, Windows 10’un çıkış tarihinden sonra da güncellemeler alacağından, eklenti desteği daha sonra gelecek.

Eklenti desteği, Microsoft’un web tarayıcısı Internet Explorer‘ın önemli eksiklerindendi. Chrome, Firefox gibi web tarayıcıları, eklenti destekleriyle öne çıkıyorlar ve Microsoft, artık bu alanda geri kalmamak konusunda kararlı. Firmanın Edge için bu sene yayınlayacağı bir güncellemeyle eklenti desteğini sunmaya başlayacağı söyleniyor.

İşlevi ciddiye aldığını bildiğimiz Microsoft, Chrome ve Firefox eklentilerinin küçük değişikliklerle kolayca Edge’e uyarlanması için bir yol da sunacak. Bununla birlikte işlevin tam olarak ne zaman Edge’e geleceği henüz belli değil.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac