Çatlak Dünya » Anasayfa » Mobil Dünya

Microsof telefon işinin acı yanıyla tanıştı

28 Nisan 2015 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 229 Kez Ziyaret Edildi.

2015042815250636746

Microsoft, Nokia telefonlarının satışından büyük bir zarar açıklamaya hazırlanıyor!

Microsoft, ezeli rakipleri Apple ve Google’ın telefon pazarında beklenmedik başarısı karşısında çaresiz kalınca, kısa süre önce ünlü telefon üreticisi Nokia’nın telefon birimini satın almış ve sürpriz bir şekilde telefon üreticisi oluvermişti.

Ancak Microsoft şimdi bu maceranın maliyetini hissedarlarına açıklamak zorunda zira yapılan hesaplara göre Microsoft sattığı her Nokia telefondan 12 sent zarar etmiş görünüyor ve zararın boyutları milyar doları geçmiş durumda.

Fakat Microsoft, gelecekte mobil pazarda etkisiz eleman olarak kalıp büyük kayıplar yaşamamak için, halihazırda Apple ve Google tarafından domine edilmiş telefon pazarına girmek için bu zararı zaten göze almıştı. Pazar payını büyüttükçe zarardan kar hanesine geçmeyi uman Microsoft’u önümüzdeki günlerde büyük rekabet bekliyor olacak. Windows 10 eğer beklenildiği gibi çıkmazsa, Microsoft’un telefon pazarındaki zararının daha da büyümesi söz konusu olabilecek.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac