Çatlak Dünya » Anasayfa » Teknoloji Haberleri

MediaTek’ten inanılmaz şarj teknolojisi!

7 Haziran 2016 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 9 Kez Ziyaret Edildi.

MediaTek'ten inanılmaz şarj teknolojisi!

MediaTek tarafından geliştirilen yeni yongalar, şarj hızında inanılmaz farklar yaratıyor!

Tayvanlı yonga üreticisi MediaTek, akıllı telefonların şarj olma süresini önemli ölçüde arttıracak bir teknolojiye imza attı. Yeni MediaTek işlemci sayesinde cihazlarında bu yongaya sahip olan kullanıcılar telefonlarının batarya düzeyini yalnızca 20 dakika gibi bir sürede yüzde 0’dan yüzde 70’e kadar çıkartabilecekler. Pump Express 3.0 adı verilen bu özelliğin yıl sonuna doğru kullanıma sunulması ve yalnızca MediaTek Helio P20 ve gelecekteki akıllı telefon yonga setlerinde yer alması bekleniyor.

Tayvanlı firma ayrıca kendi USB-C şarj teknolojisinin, cihazın ısınmasını önlemek adına şarj devre sistemini atlayarak doğrudan bataryayı şarj edebilen ilk teknoloji olduğunu da öne sürdü.

Diğer yandan hızlı şarj konusunda MediaTek’in bazı rakipleri de yok değil. Zira Qualcomm’un Quick Charge 3.0 teknolojisi cihazların batarya düzeyini 35 dakikada yüzde 80’e kadar ulaştırıyor. Akıllı telefon üreticisi Oppo da kendi süper hızlı şarj teknolojisinin telefonlarını 15 dakikada tamamen şarj ettiğini iddia ediyor.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac