Çatlak Dünya » Anasayfa » Bilgisayar Haberleri

Mavi ekran, Windows 10 ile geri döndü!

24 Ekim 2015 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 277 Kez Ziyaret Edildi.

2015102318115935572

Mavi ekran kabusu, Windows 10’un en son Insider yapısını kullananlar için geri döndü!

Windows 10 Insider Preview kullanıcılarının yüklediği bir güncelleme (KB3105208), yüzlerce kullanıcının mavi ekran hatasıyla karşılaşmasına yol açtı.

Mavi ekrana hangi sorunun yol açtığı tam anlamıyla bilinmiyor, ancak Microsoft Community forumlarında yapılan araştırma, sorunun Secure Boot/UEFI’nin etkin olduğu cihazlarda, Windows 10 Insider Preview yapı 10565‘te oluşuyor. Birçok kullanıcı aynı sorunu yaşadığını söylerken, hatanın yepyeni, üçüncü parti uygulamaların yüklü olmadığı cihazlarda da ortaya çıktığı anlaşılıyor. Etkilenen cihazlar arasında Surface 2, Surface Pro 3, Surface 3, Dell Venue 8 Pro ve HP’nin bilgisayarlarının olduğu söyleniyor.

Microsoft’tan destek mühendisi Jesinta Rozario, forumdaki bir gönderisinde Secure Boot‘u BIOS’tan devre dışı bırakmayı öneriyor. Bu yöntem, çoğu kullanıcının sorununu çözdüğünden, Microsoft’un bir sonraki güncellemesine kadar geçici bir çözüm olarak kabul edilebilir.

Öte yandan bahsi geçen yapı, gece saatlerinde tamamen geri çekilmiş durumda. 

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac