Çatlak Dünya » Anasayfa » Bilgisayar Haberleri

Masaüstü Araçları Artık Windows 8’de

10 Nisan 2013 | Yazar: Mümin Köykıran | 1 yorum | 1.286 Kez Ziyaret Edildi.

Masaüstü Araçları Artık Windows 8'de

Microsoft’un Windows 8’de öldürerek çoğumuzu üzdüğü bu minik araçları aynen geri getirin!

Windows 8‘de bizi canlı kutucuklarla tanıştıran Microsoft, en son ve güncel bilgileri bizlere yeni giriş ekranında, herhangi bir şeye tıklamadan gösteriyor. Windows 7 ve Vista‘da kullandığımız masaüstü araçları ise Windows 8’de artık yok. Microsoft’un masaüstüne verdiği önemi giderek azalttığı açık, peki ya ama zamanınızın çoğu masaüstünde geçiyorsa ve bu masaüstü araçlarına ihtiyacınız varsa?

Canlı kutucukları masaüstünüze taşımanız mümkün olmuyor. Ancak bu yazımızda tanıtacağımız iki program ile Windows 7 ve Vista’daki masaüstü araçları işlevini aynen geri getirebileceksiniz. Bu araçlar, masaüstü araçlarını taklit etmiyor, elde edeceğiniz işlev, orijinaliyle aynısı olacak.
Masaüstü Araçları Artık Windows 8'de
8GadgetPack

Masaüstü araçlarını yükleyebilmek için kullanabileceğiniz iki program var. Bunlardan bir tanesi olan ücretsiz 8GagdgetPack‘i yükleme kolaylığı ve daha fazla araç içermesi nedeniyle biz daha çok beğendik.

8GadgetPack’i yükledikten sonra araçlardan oluşan tanıdık Windows Kenar Çubuğu’nu göreceksiniz. Araçların masaüstünüzde farklı bir konumda görünmesini istiyorsanız, onları kenar çubuğu üzerinden sürükleyip bırakabilirsiniz.

Masaüstüne sağ tıkladığınızda alıştığınız masaüstü araçları seçeneklerini göreceksiniz, aynı önceki Windows’larda olduğu gibi.

8GadgetPack içerisinde saatten takvime, yapışkan notlardan hava durumuna birçok araç bulmanız mümkün. CPU, pil, bellek, GPU, sabit disk kullanımını ve işlemleri izlemeniz için de araçlar mevcut.

8GadgetPack, masaüstünüzü verimli hale getirecek 45 farklı araçla oynamanıza izin veriyor.

İndirin: 8GadgetPack

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac