Çatlak Dünya » Anasayfa » İnternet Haberleri

Maps’te Apple’a idrarını yapan bir Android!

25 Nisan 2015 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 275 Kez Ziyaret Edildi.

201504241718158472

Google’ın harita hizmetinde keşfedilen bu görüntü, Android – iOS savaşını farklı bir boyuta taşıyor!

Google ve Apple’ın birbirinin en iyi dostu olduğunu söylemek zor olsa da, aralarındaki rekabetin şimdiye kadar karşılıklı saygı içerisinde yürüdüğünü söyleyebiliriz. Ancak yeni keşfedilen bir Google Maps görüntüsü, ortalığı biraz karıştıracak.

Coolsmartphone tarafından fark edilen Google Maps koordinatlarına gittiğinizde, Apple logosunun üzerine idrarını yapan dev bir Android’le karşılaşıyorsunuz. Görüntü Photoshop’la üretilmiş değil, haberi yayına hazırladığımız an itibariyle bu Google Maps adresinden erişilebilir durumdaydı (tartışmalı durumu görebilmek için standart görünümü seçmeniz gerekiyor).

Bu çizimin Google tarafından “resmi” olarak haritaya eklenmiş olma ihtimali düşük, ancak karşımızda Google geliştiricilerinden birinin yaptığı bir şaka duruyor olabilir. Elbette böyle bir durum söz konusu ise, geliştiricinin Google’daki işi, tehlikede demektir. Bakalım idrarını yapan Android hakkında Google’dan gelen açıklama, nasıl olacak.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac