Çatlak Dünya » Anasayfa » Mobil Dünya

Manta X7’de hiç ‘tuş’ kullanılmayacak

6 Aralık 2014 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 587 Kez Ziyaret Edildi.

2014120512450927385

Bu telefonda ne güç düğmesi, ne ses tuşu, ne de başka bir tuş var. Peki ama telefonu nasıl açacağız?

Yekpare ekranlı akıllı ceplere geçerken geride bıraktığımız numerik fiziksel tuş takımları cep telefonlarında bir devrimdi. Fakat az sayıda da olsa halen telefonun çevresinde birkaç fiziksel tuşu bir arada görebiliyoruz. Manta X7 isimli cep ise bu tuşları da geride bırakıyor.
Çinli üretici Manta, yeni cebi X7’de tüm fiziksel tuşları ortadan kaldırıyor. Üzerinde herhangi bir ses tuşu, güç butonu veya ana sayfaya dönüş düğmesi bulundurmayacak olan Manta X7, böylece akıllı ceplere yeni bir bakış açısı getirmeyi planlıyor. Peki, bu tuşlar olmadan telefonun temel özelliklerini nasıl kontrol edebileceğiz? Manta, tüm bu tuşlar ve daha fazlası için cep telefonuna uygun jest kontrolleri atıyor. Böylece Manta X7 ile parmaklarınızı ekran önünde yukarı veya aşağı doğru hareket ettirdiğinizde sesi açıp kapayabilecek veya ekranın parlaklığını ayarlayabileceksiniz. Ancak Manta X7’nin güç düğmesi olmadan nasıl açılacağıyla ilgili bir bilgi şu an için yok. Tahmin olarak LG G2’de ortaya çıkan “Knock On” çözümü düşünülebilir belki. Ekrana tıkladığınızda cebi uyku modundan uyandıran Knock On, Manta X7’de telefona güç vermek için kullanılabilir.
Manta X7’nin teknik detaylarıyla ilgili bir bilgi ise henüz yok. Ancak telefonun Android işletim sistemiyle çalışacağı gelen bilgiler arasında bulunuyor. Yine telefonun çıkış tarihiyle ilgili bir tarih de yok.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac