Çatlak Dünya » Anasayfa » Mobil Dünya

Lollipop, iOS 8’den daha kararlı çıktı!

14 Şubat 2015 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 338 Kez Ziyaret Edildi.

2015021403375679846

Android 5.0 mı, iOS 8 mi? Acaba hangi işletim sistemi daha fazla kilitlenme sorunu yaşıyor?

Android, çakılma sorunlarını atlatalı yıllar olsa da halen çok kararlı bir işletim sistemi olarak anılmıyor. Şimdi söyleyeceğimiz ise muhtemelen sizi şaşırtacak: Yeni bir rapor, Android Lollipop’un iOS 8‘den daha az kilitlendiğini söylüyor.

Mobil uygulamalar için performans çözümleri sunan Crittercism, iOS ve Android hakkında topladığı verilerden Android’in Lollipop sürümünün (5.0 ve sonrası) iOS 8’e göre yüzde 0,2 daha az kilitlendiği sonucunu çıkardı. Rapora göre iOS 8’in kilitleme oranı yüzde 2,2 iken Android Lollipop’un kilitlenme oranı yüzde 2’ydi.

Rapordaki detaylar arasında iOS 8’in iOS 7’ye göre daha az kararlı olduğu, Android’in ise KitKat ve Ice Cream Sandwich’in yüzde 2,6’lık kilitlenme oranına göre ilerleme kaydettiği bilgileri yer aldı.

Yüzde 0,2’lik farkın gerçek hayatta hissedileceğini pek sanmıyoruz. Yine de raporun vardığı sonucun Android lehine olması şaşırtıcı.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac