Çatlak Dünya » Anasayfa » Teknoloji Haberleri

LG’nin yeni ekranı inanılmaz derecede ince!

26 Mayıs 2015 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 255 Kez Ziyaret Edildi.

2015052112310213288

LG’nin yeni OLED TV ekranı, inanılmaz inceliğiyle kağıttan farksız görünüyor!

LGKore’deki bir endüstri etkinliğinde inanılmaz derecede ince olan OLED panelinin tanıtımını yaptı. 0.97 mm kalınlığındaki 55 inçlik panel, LG’nin şu anda üretmekte olduğu en ince modelinin bile (4.3 mm) hantal gözükmesine sebep oluyor.

Yeni ekran 1.9 kg ağırlığında ve duvara manyetik bir panel sayesinde yerleştiriliyor. Eğer televizyonunuzun konumunu beğenmezseniz, buzdolabından bir magneti çıkartır gibi çıkartabiliyorsunuz.

LG, geleneksel LCD teknolojisine göre daha ince ve hafif paneller için imkan yaratan OLED teknolojisini oldukça agresif bir şekilde takip etmekte. Ayrıca OLED teknolojisi ile eğimli ekranların ortaya çıkarttığı sorunların da daha kolay aşılması mümkün oluyor ve LG’nin 105 inç devasa kavisli ekranlı ürünü bunun kanıtı olarak görülebilir.

Ne yazık ki LG’nin en son teknolojisinin sonucu olan bu çok ince ekranı yakın zamanda mağazalarda görmemiz mümkün olmayacak çünkü şu anda bu teknoloji çok pahalı durumda. Ancak bu ekran sayesinde televizyonların ne yöne doğru ilerlediğini görebiliyoruz…

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac