Çatlak Dünya » Anasayfa » Teknoloji Haberleri

LG katlanabilir OLED ekranını CES’e saklamış

6 Ocak 2016 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 162 Kez Ziyaret Edildi.

2016010416482511899

Teknoloji devi LG, katlanabilir ekran teknolojisinde kaydettiği ilerlemeyi CES’te sergileyecek!

Katlanabilir ekranlar, sayısız potansiyel uygulama alanları olmasına rağmen henüz geniş kitlelere ulaşamadı. Ancak LG katlanabilir ekran teknolojisinin ulaştığı en son noktayı sergileyerek bu yıl CES katılımcılarını etkilemek istiyor.

Şirket iki yıl önce rulo şeklini alabilen bir OLED ekran geliştirdiğini duyurmuştu. Ancak LG bu kez CES katılımcılarına bu alanda keydettiği ilerlemelerin yanında bu teknolojiye sahip bir örnek de gösterecek. 18 inç’lik katlanabilir ekran hakkında OLED teknolojisine sahip olması ve gazete gibi rulo haline getirilebilmesi haricinde bilinen bir şey yok.

Bu ekranın yanı sıra LG standında UHD çözünürlük, OLED teknolojisi ve HDR fonksiyonlarına sahip şirketin yeni TV panellerine daha yakından bakmak mümkün olacak. Tüm bu etkileyici teknolojilerin uygun bir fiyatla tüketici pazarına girmesi ne yazık ki birkaç yıl alacak.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac