Çatlak Dünya » Anasayfa » Mobil Dünya

LG G5, “modüler” tasarımıyla bu testten geçti

10 Nisan 2016 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 60 Kez Ziyaret Edildi.

LG’nin yeni amiral gemisi G5 de kaderinden kaçamadı. Ama işin sonu hiç de fena bitmedi!

LG, çok kısa bir süre sonra ülkemizde de satışa sunacağı G5 modeliyle iFixit’in radarına yakalanmaktan kurtulamadı. 12 Nisan’da yapılacak lansmanla ülkemizde de tanıtılacak ve bizim de yerinde takip ederek lansmanı canlı olarak sizlere aktaracağımız G5, iFixit’in incelemesinden yüksek bir puanla ayrılmayı başardı. iFixit ekibinden, kolay tamir edilebilirlik konusunda 10 üzerinden 8 puan almayı başaran LG G5, bu performansıyla Samsung’un amiralleri Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge’i geride bırakıyor.

LG G5 ön incelememiz için tıklayın…

Kısmi de olsa, halihazırda modüler tasarıma sahip olan LG G5, yalnızca içinden kolayca çıkartılabilen bataryasıyla değil, tüm ekipmanıyla gayet kolay şekilde parçalarına ayrılabiliyor. iFixit ekibinin testinden kolayca geçmeyi başaran LG G5, ekran ve diğer parçalarının çıkartılabilmesiyle tamir edilebilirlik puanı olarak 10 üzerinden 8 almayı başarmış. Bu da telefonun Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge karşısında çok daha kolay tamir edilebileceğini ortaya koyuyor. Samsung’un amirallerinin puanı ise, 10 üzerinden yalnızca 3.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac