Çatlak Dünya » Anasayfa » Sponsorlar

Kredi Kartı Taksitlendirme

22 Kasım 2012 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 636 Kez Ziyaret Edildi.

Kredi Kartı Taksitlendirme

Son yılların belimizi büken hastalığı kredi kartı borçlarının olduğu herkesin alışa geldiği bir şey. Bilinçsiz harcamalardan kaynaklanan olabilir, sıkışık bir zamanda başka birisinden borç istemekse kredi kartından çektiğimiz bir harcamanın karşılığı olabilir, hastane masrafları, okul ihtiyaçları, giyim ihtiyaçları derken çoğalan borçlar olabilir. En sonunda bakıyoruz ki limit dolmuş hatta limit aşımı yapılmış, asgari tutarlarla ödenmeye çalışılan borçlar ortaya çıkmış.

Asgari tutarlarla ödenmeye çalışılan kredi kartı borçunun külfeti oldukça fazla. Asgari tutarlarla ödenen kredi kartı borcu ödeme düşüncesi, aylık %4-5 bu oran yıllık olarak düşünüldüğünse %50-60 oranlarına karşılık geliyor ki bu da kredi kartının ödenmesini bir hayli güç duruma sokuyor. Kredi kartı taksitlendirme gibi sistemlerse yardımımıza koşan, bizi %50-60’lara varan faiz oranlarından kurtaran bir sistem. Peki bu şekilde kredi kartı borcu ödemek kolay mı? Elbette! Hiçbir kefil, belge veya başka herhangi bir işlem istemeden sadece ve sadece kredi kartınızla bu işletmelere gittiğinizde kredi kartı borcunuzu istediğiniz taksit sayısı ile taksitlendiriyor ve rahat bir nefes almanızı sağlıyorlar.

Kredi kartı taksitlendirme sistemi oldukça başarılı. Senelik %50-60 faizlerin uygulanacağı kredi kartı borcu sadece %15 gibi bir oranla istediğiniz taksit sayısına bölünüyor ve size de rahat bir nefes alarak borcunuzu taksit taksit ödemek kalıyor. Gelir belgesi, imza, senet, kefil istemeden sadece ve sadece borcu olan kredi kartının ilgili ofise götürülmesiyle yapılan işlemde kredi kartı borcu tamamen ödeniyor. Tamamen yasal olan işlem, ilk önce kredi kartı borcunun tamamının götürülen ofis tarafından ödenip daha sonra taksitli satış yapılarak çekilmesiyle sağlanıyor. Kredi kartınızı götürüyorsunuz, yetkili kişiyle birlikte ödeyebileceğiniz şekilde bir taksitlendirme planı yapıyorsunuz. !0 dakika kadar kısa bir sürede, siz kahvenizi içene kadar bütün borçlarınızdan kurtulmuş oluyorsunuz. Senede ödeyeceğiniz %50-60 faizler yerine kredi kartınızı taksitlendirerek kredi kartı borcunu kapatıyorsunuz.

Unutmayın ki sadece asgari ücretlerinin ödenerek kredi kartı borcunun bitmesi neredeyse olanaksız bir durum. Her asgari ücret ödemesi sonrasında %4-5 oranlarında kredi kartı borcunuza faiz işlenmekte. Bu durum sonucunda %50-60 civarında senelik faizle karşılaşmaktasınız. Bu durum, kredi kartı borcunuzu ödeyip bitirmenize engel oluşturmaktadır. Daha sonralarıysa borcun yükselerek ödenemez hal almasıysa cabası. Borçların sizi artık sıkmasından, faiz ödemekten bıktıysanız eğer bu sistem oldukça etkili. Kredi kartı taksitlendirme sistemiyle kredi kartı borcunuzu %15 gibi bir faizle çok rahat bir şekilde ödüyorsunuz. Kefilsiz, senetsiz, belgesiz sadece ve sadece kredi kartınızla yapılan bu işlem sonucunda istediğiniz taksit oranlarında borcunuzu ödeyeceksiniz ve sonunda rahat bir nefes alacaksınız. Kredi kartı borcu kapatma işlemi bu sayede rahatça yapılmış olacaktır. Küçük faizler önemsiz gibi görünmektedir fakat yıllık oranla hesaplandığında borcunuzu katlamaktadır. Katlanılan borç ödenemez hale gelmekte sonunda ise icraya kadar gitmektedir. Bu duruma düşmemek için ödenemeyen ve git gide artan borçları taksitlendirmek en mantıklısı gibi görünüyor. Halk arasında takla attırmak olarak bilinen sistemde bile borcunuzun ödenmediği, yani bitmediği halde %3 faiz oranlarıyla her ay sırtınızdan para kazanılıyor. Her ay kredi kartı borcu bir dahaki aya devrediliyor fakat hiçbir şekilde borcunuzda azalma olmadığı gibi %3 komisyon ödüyorsunuz. Bu sistemde bir defaya mahsus %15 oranında bir tutar ödüyor ödeyebileceğiniz tutarlarda taksitlere bölünerek borcunuzu bitiriyorsunuz.

Borcunuzun artık size yük olmasını istemiyorsanız ve kredi kartı borcunuzu ödemek istiyorsanız muhakkak bu sistemle tanışın ve borcunuzu ödeyebileceğiniz tutarlarda taksitlere böldürerek rahat rahat ödeyin.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac