Çatlak Dünya » Anasayfa » Oyun Dünyası

Korsan oyunda garip “sürpriz”

11 Nisan 2016 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 100 Kez Ziyaret Edildi.

Bu oyunu PC’nize korsan olarak indirip oynamaya kalkarsanız, sizi bu “sürpriz” karşılayacak!

Remedy Entertainment’ın yeni piyasaya sürülen aksiyon oyunu Quantum Break‘i korsan olarak indirip oynayanlar, bu davranışları karşısında gerçekten korsana dönüşüyorlar.

Oyunun ana karakteri Jack Joyce, oyunun yasadışı sürümünü PC’de oynadığınızda korsan görünümünü alıyor. Bu durumun oyunu açmadan önce Windows Mağazasına oturum açmadığınızda da oluştuğu söyleniyor. Yani oyunu gerçekten satın alanlar da bir hata nedeniyle korsan Jack ile karşılaşabiliyor.

Windows Central’e göre Remedy Entertainment, Microsoft hesabınıza oturum açılamadığı taktirde oyunun DRM’sinin (kopya koruma sistemi) yanlışlıkla devreye girebildiğini doğruladı.

Korsan oynayanlara korsan karakter sunmak ilginç bir fikir olsa da bazı kullanıcıların bunu hava atmak için kullanması da mümkün olabilir. Bu durumda oyunun crack’li sürümü sanılandan daha popüler hale gelebilir. Veya oyuncular korsan karakter için Microsoft hesabına oturum açmamayı denemeye başlayabilirler.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac