Çatlak Dünya » Anasayfa » Mobil Dünya

Kırık iPhone’lar ne oluyor?

15 Şubat 2013 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 667 Kez Ziyaret Edildi.

Kırık iPhone'lar ne oluyor?

 

Uğruna servet harcadığınız, gözünüz gibi baktığınız iPhone’un ekranı çatlarsa siz ne yapardınız?

Bir akıllı telefon satın aldıktan sonra, ona gözümüz gibi bakarız. En azından birçok kullanıcı satın aldığı cihaza ilk aylarda bir şey olmaması için çok dikkat eder. iPhone kullanıcıları arasında yapılan yeni bir araştırma da, bu durumu kanıtlıyor.

Taşınabilir cihazlar için özel sigorta sağlayan “Mobilelnsurance.co.uk” isimli sitenin yayınladığı rakamlara bakılacak olursa sonuç ziyadesiyle korkutucu. Sitenin iPhone sahiplerine yönelttiği; “Telefonunuzun ekranı üzerinde kırık, çatlak ya da gözle görülür bir hasar var mı?” sorusuna, ziyaretçilerin yüzde 23’lük kısmından “evet” cevabı geldi. Bir diğer soru olan “Cihazınızın ilk zarar gördüğü dönem ne zamana denk gelmektedir?” sorunsun cevabıysa altıcı ay olarak belirtildi.

Varılan en farklı sonuçsa, ekran üzerinde bulunan hasarların birçok kullanıcı tarafından tamir ettirilmemesi oldu. Kullanıcılar, bunun nedeninin ya garantisi olmadığı ya da tamir için yeterli paraya sahip olmadıkları şeklinde açıkladı. Son olarak yüzde 31’lik kesim ise ekran üzerindeki hasarı tamir ettirmek için hiçbir zaman uğraşmayacaklarını dile getirdi.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac