Çatlak Dünya » Anasayfa » Mobil Dünya

Kendi kendini yok eden telefon!

22 Aralık 2014 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 381 Kez Ziyaret Edildi.

201412211247156872

Kötü niyetli birinin eline geçtiğinde kendi kendini yok eden cep telefonu geliyor!

Boeing ve BlackBerry’nin ortak geliştirdiği süper güvenlikli telefon, Görevimiz: Tehlike filmindeki gibi kendi kendine patlamasa da, üzerinde oynandığında kendini kullanılmaz hale getirebiliyor.
Yüksek güvenlik standartlarına ihtiyaç duyan kişiler için geliştirilmekte olan telefon, Reuters’ın raporuna göre örneğin üzerindeki koruyucu gövde çıkartıldığında içerisindeki tüm verileri siliyor. Telefonun ne zaman piyasada olacağı bilinmese de Reuters’a göre Boeing, onu “potansiyel müşterilere sunmaya başlamış durumda.”
Recode’a göre telefonun üzerinde biyometrik sensörler, muhtemelen güvenli iletişim için uyduya bağlanma özelliği ve BlackBerry Enterprise Service 12 platformu da bulunuyor.
Boeing ve BlackBerry, bu telefonu daha çok devletler için hazırlasa da diğer üreticilerin harekete geçerek, tüketici seviyesinde “kendi kendini yok edebilen” telefonlar geliştirmemesi için sebep yok.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac