Çatlak Dünya » Anasayfa » Teknoloji Haberleri

Jobs’a göre Apple TV’si, berbat bir fikirdi!

21 Mart 2014 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 458 Kez Ziyaret Edildi.

apple-tv

Şimdiye dek “Steve Jobs’un büyük hayali” olarak bildiğimiz cihaz, meğer o kadar da hayal değilmiş!

Apple TV dedikoduları tüm gücüyle varlıklarını sürdürüyor. Ancak firmanın efsane CEO’su Steve Jobs‘un ölmeden önce bu fikri pek de sevmediği ortaya çıktı.

Haunted Empire: Apple After Steve Jobs adındaki yeni bir kitapta yer alan bir iddiaya göre Jobs, bir toplantıda şu sözleri sarf etti: “TV berbat bir iş. Geri dönüşü yok ve kârlılığı berbat.”

Kitapta yer alan alıntıdaki konuşma tarzı, Steve Jobs’u gerçekten andırıyor. Ancak Jobs, fikrini sıkça değiştirmesiyle ve zaman zaman yanlış kararlarıyla da tanınıyor. Örneğin Jobs kendi fikrini koruyup Sony’nin disk sürücüsünü ilk Macintosh‘ta kullanmasaydı, bilgisayarın doğru zamanda çıkması mümkün olmayacaktı.

Walter Isaacson’un Jobs biyografisinde ise Jobs’un tam aksini söylediği iddia edilmişti: “Kullanımı çok kolay bir entegre televizyon seti oluşturmak istiyorum… Bu TV, tüm cihazlarınızla ve iCloud ile kolayca eşitlenebilir olacak…

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac