Çatlak Dünya » Anasayfa » Mobil Dünya

İşte, Samsung’un ilk Tizen’li cebi: Z1

22 Aralık 2014 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 280 Kez Ziyaret Edildi.

2014122212170451085

Samsung’un Tizen işletim sistemli ilk cep telefonu modeli Z1, sonunda kendini gösterdi!

Samsung’un uzun süredir beklenen Tizen işletim sistemli cep telefonu sonunda geliyor gibi görünüyor. Bundan yaklaşık 7 ay kadar önce ortaya çıkan Samsung Z, daha sonra nedense iptal edilmiş ve bir kez daha rafa kaldırılmıştı. Ancak çıkan son görseller artık Samsung’un yeni Tizen’li cebi çıkartmak için hazır olduğunu gösterir nitelikte.

Samsung’un isim yeniliğine giderek Z1 olarak adlandırdığı ilk Tizen’li cep, arabirimiyle birlikte ortaya çıktı. Ayrıca teknik detaylarıyla da sızan Samsung Z1’in giriş segmenti ihtiyacını karşılayacağı görülüyor. Samsung Z1’de 4 inç WVGA ekran, 1.2 GHz frekanslı çift çekirdekli Spreadtrum SC7727S işlemci, ARM Mali-400 GPU, 512 MB RAM ve 3.2 megapiksel ana kamera gibi detaylar görülüyor. Ayrıca VGA ikinci kameraya da yer verilen cepte, çift SIM kart slotu bulunuyor. 3G, Wi-Fi, Bluetooth 4.0 ve microUSB bağlantılarının da desteklendiği telefonun yakında satışa sunulması bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac