Çatlak Dünya » Anasayfa » İnternet Haberleri

İşte ‘Facebook Savaşçları’

3 Şubat 2015 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 292 Kez Ziyaret Edildi.

20140818110622872

Ve sonunda bunu da gördük; Dünya’nın ilk resmi “Facebook Savaşçıları” birimi kuruldu!

İngiliz ordusu, sosyal medyanın etkin bir propaganda mecrasına dönüşmesi nededeniyle, sosyal medya üzerinde faaliyet gösterecek özel bir tabur kurduğunu açıkladı.

Yeni birliğin görevi, sosyal medyada propaganda yaparak düşmana karşı avantaj kazanmak. Ülkede Facebook Savaşçları olarak isimlendirilen yeni bölüğün gerçek ismi ise 77. Tabur.

Yeni taburun görevi, Sovyetler tarafından geliştirilen Refleksif Kontrol isimli bir yöntemi uygulayarak düşman üzerinde propaganda kontrolü sağlamak.Refleksif Kontrol yöntemi, iletişim araçlarını ve bilgi akışını kontrol ederek orduya avantaj sağlamak üzerine kurulu çok karmaşık ve zor ama çok da etkili bir propaganda yöntemi olarak biliniyor.

77. Tabur 1500 kişiden oluşuyor ve tüm tabur sosyal medya uzmanı, hacker, bilişim uzmanı, yazılı ve sözlü iletişim uzmanı gibi özelliklere sahip. Bu yeni tabur Facebook ve Twitter’ı etkin olarak kullanıp düşman ülkelerin hem sivil yönetimlerine hem de askeri operasyonlarına zarar verecek propaganda operasyonları yönetecek. Veya diğer bir deyişler, artık sosyal medyada görüp okuduğumuz hiçbir şeye inanmamız gerektiği gerçeği İngiltere tarafından resmen kayıt altına alınmış bulunuyor.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac