Çatlak Dünya » Anasayfa » Mobil Dünya

iPhone’u kilitleyen bağlantı!

20 Şubat 2016 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 133 Kez Ziyaret Edildi.

iPhone'u kilitleyen bağlantı!

iPhone kullanıcıları arasında dolaşmaya başlayan bu bağlantıya sakın dokunmayın!

iPhone’unuza içerisinde “crashsafari.com” adresine bağlantı veren bir mesaj gelirse, merak edip bu bağlantıya tıklamayın. Aksi halde Safari web tarayıcınız kilitlenebilir ve hatta iPhone’unuz baştan başlayabilir.

crashsafari.com, Safari’yi kilitleyecek biçimde tasarlanmış bir web sitesi. Site bunun için sonsuz sayıda karakter oluşturuyor ve bu durum, tarayıcıyı durma noktasına getirip kilitliyor. Yapılan denemeler, sitenin Mac’teki Safari’yi ve Chrome’u da kilitlediğini gösteriyor. Sitenin alan adı incelendiğinde Nisan 2015‘de kaydedildiği anlaşılıyor. Ancak sitenin o tarihten bu yana çalışıp çalışmadığı belli değil. Sitenin iPhone’u kilitlemekten başka bir etkisinin olup olmadığı da bilinmiyor.

Sorun yaşamamak için her zaman olduğu gibi tanımadığınız kişilerden gelen bağlantılara ve hatta tanıdığınız kişilerden gelen şüpheli bağlantılara tıklamamanızı öneriyoruz. Web sitesi bağlantılarının hangi siteye gittiği gizlenebildiğinden, tıkladığınız bağlantılara dikkat etmenizde fayda var.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac