Çatlak Dünya » Anasayfa » Mobil Dünya

iPhone 7 çift hoparlörle gelebilir!

15 Mart 2016 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 114 Kez Ziyaret Edildi.

iPhone 7 çift hoparlörle gelebilir!

İnternete sızan bir iPhone 7 kılıfına göre giden kulaklık girişi, yerini bakın neye bırakacak…

Apple, bir sonraki iPhone’unda kaldırmayı planladığı 3.5mm’lik kulaklık girişinin yerini çift hoparlörle doldurabilir.

Fransızca web sitesi nowhereelse.fr’de paylaşılan bir iPhone 7 kılıfının üzerindeki yuvalar, çift hoparlör dedikodularını destekliyor. Bununla birlikte alıştığımız 3.5mm’lik kulaklık girişinin eksik olduğunu görüyoruz. Telefonun alt kısmında hoparlörler için iki geniş açıklık bulunurken, kulaklığı takacak herhangi bir yer bulunmuyor.

Kılıfın üst tarafında, kamera kısmında bulunan açık kısım ise çift kameranın işaretçisi olabilir. Ancak dedikodular yalnızca iPhone 7 Plus’ın çift kamera sistemiyle geleceğini söylediğinden bu yuva, kamera ve LED flaş ikilisine ait de olabilir.

Peki kulaklık girişinin kaldırılması halinde kulaklığı iPhone 7’nize nasıl takacaksınız? İddialara göre Apple, bunun için Lightning portunu kullanacak ve EarPod’un kablosuz bir sürümünü üretecek. Bu durumda iPhone’u şarj ederken kulaklığı nasıl takacağımız sorusu akla geliyor. Apple bunun için bir çözüm bulmazsa, potansiyel iPhone 7 müşterilerinin bir kısmını elinden kaçırabilir.

iPhone 7’nin tanıtılmasına birkaç ay olduğundan, şimdilik tüm dedikodulara dikkatle yaklaşmakta fayda var.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac