Çatlak Dünya » Anasayfa » Mobil Dünya

iPhone 6S’in Force Touch’ından yeni detaylar!

1 Haziran 2015 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 305 Kez Ziyaret Edildi.

2015052716174272972

iPhone 6S’le geleceği neredeyse kesinleşen Force Touch işlevi, telefonda nasıl çalışacak?

Bir sonraki iPhone’un en önemli yeniliklerinden bir tanesinin Force Touch olabileceği, bir süredir konuşuluyor. Ekrana ne kadar kuvvetli dokunduğunuzu algılayabilen teknoloji, şu an Apple Watch‘ta kullanılıyor.

9to5Mac’in kaynaklarına göre iPhone 6S, görünüş olarak iPhone 6 ve iPhone 6 Plus‘tan farklı olmayacak. Daha da önemlisi yeni telefonun Force Touch dokunma algılama teknolojisiyle geleceği kesin gibi. Rapora göre Apple’ın iOS 9’da hazırlığını yaptığı Force Touch işlevi, önceki iPhone’lardaki “basılı tutma” işlevlerinin bazılarının yerini alacak. Site, Apple’ın Force Touch özelliğini App Store uygulamalarına taşımak üzere geliştiricilerle birlikte çalıştığını söylüyor.

iPhone 6S’in en önemli özelliği olacağı iddia edilen Force Touch, yeni Macbook ve Retina Macbook Pro‘nun touchpad’lerine benzer biçimde çalışıyor. Bununla birlikte 9to5Mac’e göre iPhone’daki Force Touch’a, Apple Watch’taki kadar gereksinim duyulmayacak.

Yeni iPhone’lar sonbahardan önce gelmeyeceğinden, Force Touch’lı iPhone hakkında daha fazla bilgi için sızıntıları takip etmemiz gerekecek.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac