Çatlak Dünya » Anasayfa » Mobil Dünya

iPhone 6’nın çıkış tarihi belli oldu mu?

10 Nisan 2014 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 630 Kez Ziyaret Edildi.

iphone-6

Yakın bir zamanda iPhone 6’yı görmeyi bekliyorsanız, “daha uzak bir tarihe” alışmanızda yarar var!

İnternete sızan iPhone 6 söylentileri, artık birbirini tekrarlamaya başladı. Yeni bilgilere göre, Apple iPhone 6‘yıiki farklı boyutta tasarlıyor. Telefon 4.7 inç ve 5.5 inçboyutlarında iki modelle gelecek. Apple’ın lansman tarihi ise her yıl olduğu gibi, Eylül ayı olacak. Yani yaz tatilleri için ekonomi yapmayı, para biriktirmeyi bırakıp yeni yıla hazırlık için işlerine yoğunlaşan, harcamalara başlayan kalabalıkların “bugün ne satın alsak?” diye sora sora mağazaları dolaşmaya başladığı dönemde yeni iPhone ile tanışacağız.

Japonya’daki kaynaklara göre Apple Nisan ayında Sharp’ın fabrikalarında iPhone 6’nın likit kristal ekranlarının üretimine başlayacak. Bu sırada fabrikadan sızacak ürün görselleri, telefonların tam boyutları hakkında daha net ipuçları verecektir.

Son olaraksa iPhone 6’nın ekranlarının öncüllerine göre çok daha yüksek çözünürlüklü olacağı söyleniyor. Bakalım bu söylentiler doğru çıkacak mı?

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac