Çatlak Dünya » Anasayfa » Mobil Dünya

iPhone 6’nın çıkış günü Cuma olmayabilir!

3 Ağustos 2014 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 407 Kez Ziyaret Edildi.

2014080109492815372

Apple, şimdiye kadarki tüm iPhone’ları Cuma günü satışa sundu. Ama iPhone 6 ile birlikte…

Apple, iPhone’u satışa sunduğu mevsimi son yıllarda yazdan sonbahara doğru çekse de sabit kalan bir şey var. iPhone müşterileri, her defasında Cuma günü kuyruklar oluşturmaktaydı. Ancak bu durum, bu sene değişebilir.
MacRumors’un yeni raporuna göre Apple, iPhone 6’yı Salı gününe denk gelen 16 Eylül’de tanıtmayı planlıyor olabilir. Bunun yanında firma, yeni telefonunu (ABD’de) 14 Ekim’de satışa sunmayı planlıyor da olabilir. “Dahili Apple perakende mağaza toplantısına” katılan, ismi açıklanmayan bir kaynağa göre üst düzey bir mağaza lideri, belirtilen bu günün Apple için “muazzam” bir gün olacağını söyledi. Rapordaki tarihin Salı gününe denk gelmesi dikkat çekti, çünkü ilk iPhone’dan bu yana tüm iPhone’lar, Cuma günü satışa sunulmuştu.
Kaynağa göre bu gün değişikliğinin nedeninin arkasında “yüksek müşteri talebi” yatıyor. İyi olan şu ki Eylül’e çok yaklaştık ve gerçeği öğrenmek için çok da fazla beklememiz gerekmeyecek.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac