Çatlak Dünya » Anasayfa » Mobil Dünya

iPhone 6 yeni sensörlerle daha akıllı olacak!

26 Mart 2014 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 1.641 Kez Ziyaret Edildi.

iphone-6

Bir sonraki iPhone, yeni dedikodulara göre bu sensörlerle beraber gelecek!

iPhone 6’yla ilgili bilgi akışı, Apple’ın bir sonraki telefonu hakkındaki fikrimizi her geçen gün netleştiriyor. En son haberler ise iPhone 6‘nın birkaç yeni sensörle geleceğini söylüyor.

ESM-China baş haber analisti Sun Chang Xu‘nun iddiasına göre iPhone 6, basınç, nem ve sıcaklık sensörleriyle beraber gelecek. Apple’ın çok konuşulan iWatch’i de bu sensörlerin bazılarıyla ve bir tansiyon ölçme sensörüyle gelebilir.

Geçtiğimiz günlerdeki bir sızıntı, iOS 8’in yeni bir fitness uygulaması olan Healthbook‘la gelebileceğini göstermişti. Bu yüzden iPhone 6’da yeni çevresel sensörlerin bulunması şaşırtıcı olmayacak.

Bu arada Samsung’un bir önceki amiral gemisi Galaxy S4‘ün basınç ölçer, nem ölçer ve termometre gibi sensörlerle geldiğini söyleyelim.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac