Çatlak Dünya » Anasayfa » Sosyal Medya

İnternetsiz YouTube Gerçek Oldu

29 Temmuz 2012 | Yazar: Mümin Köykıran | 3 yorum | 1.760 Kez Ziyaret Edildi.

İnternete bağlanmaksızın YouTube üzerinden video izlemek artık mümkün!

YouTube’a girip video izliyor veya müzik dinliyorsunuz ancak bunun için her daim internete bağlı olmak durumundasınız. Özellikle ülkemizdeki yüksek fiyatlarıyla 3G’yi kullanmak herkesin kolayına gelmiyor.

İNTERNET OLMADAN İZLENEBİLECEK

Ancak Google, bunu düşünmüş olacak ki YouTube’a özel yeni biruygulama başlatıyor. Buna göre YouTube videoları belirlikıstaslara bağlı kalmakla birlikte bilgisayarlara indirilebilecek veinternet olmadan da izlenebilecek. Yani YouTube’u offline olarakda izleme şansına sahip olacaksınız.

Ancak olay tamamen offline olarak gerçekleşmeyecek. YouTube, özellikle telif haklarını da göz önüne alarak kullanıcıların alışkanlıklarına da bakarak videoların bilgisayarlara indirilmesini (Android yüklü cihazlara) sağlayacak. Ancak videoyu offline olarak oynatmak isteyen kullanıcının internete saniyelik bağlı olması gerekiyor; zira Play butonuna basıldığında önce internete bağlanılıyor ardından internet gereksinimi olmadan işaretli olan indirilmiş videolar izlenebiliyor.

Google, bu uygulamadan şimdilik Android yüklü cihazların faydalanacağını; ancak ilerkeyen zamanlarda iOS dahil farklı platformları da düşüneceklerini kaydetti.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac