Çatlak Dünya » Anasayfa » Bilgisayar Haberleri, İnternet Haberleri

İnternetsiz internet!

2 Kasım 2012 | Yazar: Mümin Köykıran | 1 yorum | 1.486 Kez Ziyaret Edildi.

İnternetsiz internet!

Chrome ve Firefox’da çalışan bu eklenti ile web sayfalarını okumak için İnternet’e gerek kalmıyor

İnternet’te rastladığınız web sayfalarını daha sonra tekrar incelemek istediğinizde onu yer imlerinize ekleyebilir veya Instapaper, Delicious gibi çevrimiçi hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Başvurabileceğiniz diğer bir seçenek ise sayfaları çevrimdışı olarak okuyabilmemize izin veren Read Later Fast web tarayıcısı eklentisi.

Chrome ve Firefox‘u destekleyen Read Later Fast, web sayfalarını PC’nize kaydetmenize izin veriyor. Kaydettiğiniz bu sayfaların içeriği de saklandığından, onları daha sonra internet bağlantısına ihtiyaç duymadan okuyabiliyorsunuz. Eklenti, Diigo.com veya Google hesabınız yoluyla sayfaları çevrimiçi olarak da saklayabiliyor.

Read Later Fast’ın en önemli özelliği ise basitliği. Bir sayfayı kaydetmek için Chrome’da o sayfaya sağ tıklayıp kaydetme seçeneğine tıklamanız yeterli oluyor. CTRL+SHIFT+L klavye kısayolu da aynı işlevi görüyor. Read Later Fast ile kaydettiğiniz sayfaları ister orijinal görünümünde, ister tüm fazlalıklardan arınmış okuma görünümünde açabiliyorsunuz. Bu sayede herhangi bir okunabilirlik eklentisine de ihtiyacınız kalmıyor.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac