Çatlak Dünya » Anasayfa » Teknoloji Haberleri

Instagram Windows Phone’a Geliyor

11 Eylül 2012 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 822 Kez Ziyaret Edildi.

Instagram Windows Phone'a Geliyor

"Instagram" Android işletim sistemine geldikten sonra adeta seviye atlayan mobil uygulama Instagram Windows Phone platformuna da geliyor.

İlk olarak iOS platformunda ortaya çıkan fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram, iOS platformunda kendi halinde bir uygulama iken Facebook’un 1 milyar dolar ödeyerek satın almasıyla ve Android platformuna gelmesiyle birlikte adeta seviye atlamıştı. Bu gelişmelerden sonra kullanıcı sayısında patlama yaşamıştı. Anlaşılana göre bu büyüme Instagram için yeterli olmamış. Çünkü uygulama yakın zamanda mobil sektörde önemli bir yere sahip Windows Phone platformuna da gelecek.

İlk olarak Nokia’nın PureMotion’ın tanıtımıyla alakalı paylaştığı bir videoda ortaya çıkan durumdan sonra çok geçmeden videoda geçen aracın Vimeo uygulamasına ait olduğu ortaya çıkmıştı. Ancak daha sonra Instagram’ın Windows Phone’a geleceği doğrulandı.

Böyle bir durumda kullanıcı sayısında yine önemli bir derece artış gözlenmesi beklenen uygulamanın 2012 sonuna doğru Windows Phone Marketplace’teki yerini alması bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac