Çatlak Dünya » Anasayfa » Yaşam

Hangi özel güne hangi özel çiçek

22 Ocak 2015 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 635 Kez Ziyaret Edildi.

cicek-290

İnsanlar birbirlerini mutlu ettikçe mutlu olmaktadırlar. Çevremizdeki insanların yüzleri güldüğünde bizlerinde yüzü güler. Bu dünyanın hep var olan ve hep var olacak olan bir dengesidir. Bundan dolayı insanlar özel günlere oldukça önem vermektedir. Özellikle de bayanlar özellikle dikkat eder. Bir erkek tarafından o özel günün unutulması onu mutsuz etmeye yeterlidir.

Peki insanların hediyeleşmesine vesile olan özel günler hangi günlerdir?

Bu özel günler genelde insanların hayatlarında bir anısı bir dönüm noktası olan günlerdir. Öncelikle insanların ilk dünyaya gözlerini açtığını gün başta kendisi daha sonra da sevdikleri için oldukça önemlidir. Yani doğum günleri ve doğum günü sürprizleri bizler için vazgeçilmezdir. Bu takip eden günler hayat arkadaşı ile tanışma günü, buluşma günü, evlilik yıl dönümü vs. birçok gün bulunmaktadır.

Bu özel günlerde ve tabi ki istediğiniz zaman sevdiklerinize sürprizler yapabilirsiniz. Bu sürpriz zamanlarında sevdiğinize onun arzuladığı yahut sizin istediğiniz herhangi bir şeyi hediye edebilirsiniz. Ancak bu hediyenin yanında çiçek göndermeniz ortamın manevi duygusunu artıracaktır. Bu hediye ettiğiniz kişinin gözlerinde görmeniz mümkündür.

Dünyadaki bayanların geneli zor beğenen insanlardır. Bundan kaynaklı olacak ki alışveriş merkezleri genelde bayanlara hizmet vermektedir. Ancak bayanların bu huyundan nasibini almamız tek nesne çiçeklerdir. Hiçbir bayan bu çiçeği hiç beğenmedim gibi bir cümle kurmayacaktır. Çünkü çiçeklerin yaratılışlarının ve seçilmesinin özel olduğunu bilirler. Ancak sürpriz yapacağınız gün ve yerin önemine göre çiçek seçmeniz daha doğru bir davranış olacaktır.

 Hangi özel güne hangi özel çiçek siparişi olmalıdır?

Genellikle evlilik yıldönümlerinde, sevgili ile tanışma günlerinde vs. günlerde çiçeklerin içerisinden gül sipariş edilmesi uygun görülmektedir. Bir akrabanız doğum yaptıysa son yılların trendi olan bebek figüranlı çiçek hediye edebilirsiniz. Bir kutlamada o kişiye özel farklı çiçekleri de içinde barındıran çiçek aranjmanı hediye etmeniz onu mutlu edecektir.

Bu sınıflandırman da anlaşılacağı gibi çiçeklerin renkleri ile hissettirdiği duygu doğru orantılıdır. Sizde sevdiklerinize özel günlerinizde ve farklı sürprizlerinizde çiçek hediye edebilirsiniz. Ancak günün anlam ve önemine uygun çiçek sevmeniz manayı

Kaynak: http://www.cicekmarket.com/cicek-gonder.asp

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac