Çatlak Dünya » Anasayfa » Bilgisayar Haberleri

Google’dan yeni Chrome sayfası!

29 Ekim 2015 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 214 Kez Ziyaret Edildi.

2015102201155244446

Google, Chrome’un kullanıcıları uyaran mesajları için yepyeni bir sayfayı yayına soktu!

Chrome kullanıyorsanız ve internette sörf yaparken zararlı içeren sitelere rastladıysanız, tarayıcının endişe veren uyarı mesajını görmüş olmalısınız. Bu uyarılar, 2006’dan bu yana sunuluyor. Şimdiyse Google, uyarıları çözmenizi sağlayacak bir sayfayı “Transparency Report” sayfasına eklemiş bulunuyor.

Yeni eklenen sayfa, Google’a göre “istenmeyen yazılımlar gibi sorunlar içeren sitelerle ilgili daha temiz ve daha basit bir arayüz” sunuyor. Eski sayfadakine benzer şekilde meraklı kullanıcılar, yenilenen destek sayfasını kullanarak sözkonusu sitedeki potansiyel sorunlara göz atabiliyorlar.

Sorunlu sayfayı ziyaret etmek isteyen kullanıcıların bunu yapmasına izin veriliyor, ancak bunun riskli olabileceğini unutmamak gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac