Çatlak Dünya » Anasayfa » Google

Google’dan sizi kim aradı?

12 Mayıs 2012 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 1.125 Kez Ziyaret Edildi.

Sosyal takip firması BrandYourself, ilgi çekecek bir projeye imza atıyor. Markanın geliştirdiği yeni bir özelliksayesinde ne zaman ve nerede Google’landığınızı görmeniz artık mümkün.

Linkleri kontrol ederek kişilerin Google aramalarında daha yukarıda gözükmesini veonline saygınlığını arttırmayı sağlayan BrandYourself, sahip olduğu ‘şirket IP adresleri arşivi’ yardımıyla çalışacak. Bu arşivdeki IP adreslerini, bir profili ziyaret edenlerin IP adresleriyleeşleştirmeye çalışan BrandYourself bu şekilde profil sahibinin hangi şehirde arandığından, kaçta ve ne yazılarak arandığına kadar tüm bilgileri toplayacak. Sitenin kurucusuPatrick Ambron “Bu insanlara kimlerin profillerine baktığına dair bir fikir veriyor. Böylece profillerini onların takdirlerini toplayacak en iyi şekilde güncelleyebiliyorlar” diyor.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac