Çatlak Dünya » Anasayfa » Google

Google’dan Inbox için ‘Akıllı Cevap’

16 Kasım 2015 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 251 Kez Ziyaret Edildi.

2015110412342046299

Sayısız e-postaya cevap vermek zor mu geliyor? Öyleyse bırakın, Google bunu sizin yerinize yapsın!

Google, elektronik postaların yapay zeka ile yanıtlanmasını amaçlayan yeni bir araçla “otomatik yanıt” kavramını faklı bir boyuta taşıyor.

Teknoloji, Google’ın e-posta yönetim ve organizasyonu için kullanılan Inbox iOS / Android uygulamasına gelen güncelleştirmenin bir parçası olarak lanse ediliyor. Açıklanan özellik, insanlar tarafından gerçekleştirilen bazı görevlerin makine öğrenmesi ile nasıl devralınabileceğini göstermek adına Google’ın çabalarının son örneğini sergilemiş olacak.

Akıllı cevap, e-postada yer alan sözcüklerin ne anlama geldiğini çözerek detaylı bir yanıt üretmiyor ancak üç farklı cevap seçeneği sunarak insanların e-postaları pratik olarak cevaplayabilmelerini sağlıyor. Geliştirmelerle birlikte, bu özelliğin çok daha fazla cevap kalıbına ve çok daha detaylı cevaplara kavuşacağı belirtiliyor.

Google, özellikle küçük dokunmatik ekran klavyeleri ile donatılmış telefonlarda “Akıllı Cevap” (Smart Reply) özelliğinin oldukça popüler olmasını bekliyor. Yeni özellik 2 milyondan fazla kurumsal kullanıcının yanı sıra Inbox uygulamasının ücretsiz sürümünü kullanan herkes için geçerli.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac