Çatlak Dünya » Anasayfa » Eğitim & Bilgi

Google’dan dev bilgisayar eğitimi hamlesi!

28 Nisan 2016 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 14 Kez Ziyaret Edildi.

Google'dan dev bilgisayar eğitimi hamlesi!

Google, şimdiye kadar hazırladığı bütün eğitimleri tek bir platformda topladı!

Teknoloji devi Google, yeni bir eğitim sitesini kullanıma sundu. Daha çok çocukların bilgisayar biliminini öğrenmelerine yardımcı olmayı hedefleyen site çeşitli programlama araçları ve diğer kaynakları bir araya getiriyor.

Firma daha önce de kız çocuklarının kodlama teknolojilerini öğrenmeleri için esin kaynağı olmaları adına hazırlanan Made with Code, yine çocuklara yönelik bilgisayar eğitimi için bilgisayar bilimi kulüplerinin desteğiyle hazırlanan CS First gibi girişimlere de imza atmıştı.

Google’ın hazırladığı bu en yeni site ise bütün bu bilgisayar bilimi eğitimi kaynaklarını tek bir platformda toplamasıyla dikkat çekiyor. Örneğin kullanıcılar “Participate in Academic Oppurtinities” adlı bölümde çeşitli bursları keşfedebiliyor, ya da “Access Career Oppurtunities” bölümünden bir programlama yarışmasına bile katılabiliyorlar.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac