Çatlak Dünya » Anasayfa » Google

Google’a ‘Why’ Yazın Bakın Ne Çıkıyor

14 Mayıs 2012 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 1.046 Kez Ziyaret Edildi.

Google arama önerisi Facebook’ta bazı kullanıcıların ortak bir dertten muzdarip olduğunu ortaya çıkardı.

Facebook ve benzeri sosyal medya ortamlarının insanların hayatınıolumlu veya olumsuz yönde değiştirdiği tartışmasız bir gerçek. Söz konusu sosyal medya siteleri insanların iletişime geçmesini kolaylaştırdı ancak bu durumdan müzdarip olan bazı insanlar var.

Google arama önerisi Facebook’ta bazı kullanıcıların ortak bir dertten muzdarip olduğunu ortaya çıkardı: “Why do Turkish people add me onFacebook?” (Türkler neden beniFacebook’ta ekliyor?).

Google, arama yaparken ilk girdiğiniz kelimelere göre size en çok yapılan aramaları baz alarak önerilerde bulunuyor. Genelde oldukça işlevsel olan bu uygulama bazen can sıkıcı gerçekleri yüzümüze vurabiliyor.

İngilizce olarak arama kutucuğuna “Why” (Neden) yazıldığında önerilerin ilk sırasında şu çıkıyor: “Why doTurkish people add me on Facebook?” yani “Türkler neden beni Facebook’ta ekliyor?”

Bu öneri sayesinde, hatırı sayılır sayıda Facebook kullanıcısının aynı dertten şikayetçi olduğu sonucuna varmak çok mümkün.

YAHOO ANSWERS’TA KONU İLE İLGİLİ BAŞLIKLAR VAR

Özellikle kadın kullanıcılar duruma bir anlam veremedikleri için Yahoo’nun soru-cevap platformuna konu ile ilgli pek çok başlık açtığı görülüyor.

Sadece Facebook’ta değil, MSN’de de tanımadığı Türkler tarafından neden eklendiğini öğrenmeye çalışan kişiler internet üstünde cevap bulmaya çalışıyor.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac