Çatlak Dünya » Anasayfa » Google, Mobil Dünya

Google, Whatsapp’ı Satın Almaya Hazırlanıyor

7 Nisan 2013 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 784 Kez Ziyaret Edildi.

Google, Whatsapp'ı Satın Almaya Hazırlanıyor

WhatsApp’ı satın almak için Google’ın 4 haftadır görüşmeler yaptığı iddiaları ortaya çıktı…

WhatsApp mobil platformu her geçen gün biraz daha ele geçiriyor. Tek başına bir zamanların efsanesi konumundaki SMS‘i bitiren mobil uygulama WhatsApp‘ın halihazırda milyonlarca kullanıcısı bulunuyor. Bir günde 18 milyar mesajın atılarak rekor kıran mesajlaşma platformunun bu başarısı dev şirketlerin dikkatini de çekti.

İlk olarak geçtiğimiz aylarda Facebook’un WhatsApp‘ı satın almak için çalışmalara başladığı ortaya çıkmış ancak bu çalışmalar bir sonuca varamamıştı. Şimdi ise teknoloji devi Google’ın aynı şekilde WhatsApp’ı satın almak için yaklaşık 4 haftadır görüşmeler yaptığı ortaya çıktı.

Bağımsız kaynaklar tarafından verilen bilgiye göre Google, WhatsApp için şimdiden 1 milyar dolara yakın bir miktarı gözden çıkarmış. Tabii pazarlık aşamasında bu para daha da artabilir.

Öte yandan WhatsApp, 200‘e yakın ülkede kullanılan, günlük ortalama 1 milyar mesajın atıldığı ve günlük ortalama 100 milyon aktif kullanıcının ziyaret ettiği devasa bir platform. Bu görüşmelerin sonu nereye gidecek, ne olacak tam olarak bilinmese de iki şirketin büyüklüğü düşünüldüğünde görüşmelerin olumlu geçmesi dahilinde Google‘ın WhatsApp için rekor bir ücret ödeyeceğini rahatlıkla ön görebiliriz.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac