Çatlak Dünya » Anasayfa » Teknoloji Haberleri

Google, sonunda bunu da yaptı

18 Kasım 2012 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 1.255 Kez Ziyaret Edildi.

Google, sonunda bunu da yaptı

Eğer IE10 dışında bir tarayıcı kullanıyorsanız, Google’ın bu yeni harikasına hemen göz atın!

Oturduğumuz yerden sanal olarak uzayda dolaşmak için sayısız yol var. Ancak bunların hiçbiri, Samanyolu galaksisini tam anlamıyla önünüze getirmiyor. Ancak Google’ın yeni web deneyi 100.000 Stars, bu kısıtlamaları da ortadan kaldırıyor.

Google, uzay görsellerini ve verilerini NASA, Avrupa Uzay Ajansı (ESA) gibi çeşitli kaynaklardan elde ettiğini söylüyor. WebGL destekli bir tarayıcı ve ekran kartına ihtiyaç duyan uygulamayı farenizle kontrol ediyorsunuz. Herhangi bir yere yaklaştığınızda, “güneşimize yakın en belirgin yıldızların” isimleri beliriyor. Yıldızın ismine tıkladığınızda ise onun hakkında daha fazla bilgi ve yıldızın dijital bir temsili ekrana geliyor.

Site, WebGL desteği sunmayan Internet Explorer 10’da ne yazık ki çalışmıyor. Chrome, Firefox, Opera ve Safari, 100.000 Stars’ı başarıyla çalıştırıyor.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac