Çatlak Dünya » Anasayfa » Google

Google, şimdi de okyanusa daldı!

7 Haziran 2015 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 301 Kez Ziyaret Edildi.

2015060523233267799

Dünyanın neredeyse tüm sokaklarını evimize taşıyan Street View, şimdi de okyanusa daldı!

Google, 8 Haziran Dünya Okyanus gününü kutlamak için haritalar servisinin (Google Maps) bir parçası olan “Street View” üzerinden, aşağıda örnekleri yer alan muhteşem okyanus altı görüntüleri yayımladı.

Bali kıyılarından Dev Papağan ve Okyanus Güneşbalığı (Mola mola) ile dalış.
Meksikada dev travelly balılklarıyla birlikte yüzün.
Cook Adalarında kambur balinalar ile sırtüstü yüzün.
Doğu Timor’da deniz kaplumbağlarının nefes kesici güzelliğine bakın.
Aruba‘da batıkların içindeki kalıntıları arayın.
Amerikan Samoası’nda yer alan Ofu Airport plajında gün batımında yürüyüş yapın veya dünyanın en doğal plajlarından biri olarak bilinen Ofu Airport sahili boyunca yürüyüş yapın.
Chagos Adalarında hindistan cevizleriyle kaplı küçük bir ada olan Ile du Sel‘de turlayabilir, Grande Ile Bois Mangue‘nun ünlü kuş yuvalama habitatını keşfedebilirsiniz.

Tüm bu çalışmaların genel amacı kara parçalarıyla etkileşimde olan insanların aynı şekilde okyanusların etkileşimine de merak duymasını sağlamak. Bunun yanın sıra dünya üzerindeki global balıkçılık faaliyetlerini izlemek için geliştirilen Global Fishing Watch projesi de bu amaca hizmet ediyor. 

Google tüm bu çalışmaları XL Catlin Seaview Survey, National Marine Sanctuaries NOAA Ofisi ve Chagos Koruma Vakfı ile birlikte ortaklaşa yaptı.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac