Çatlak Dünya » Anasayfa » Android

Google Play’de yanlışlıkla satın almaya sonlanıyor

29 Mart 2014 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 1.268 Kez Ziyaret Edildi.

google-play-logo

Google Play’de yapılan bu küçük değişiklik sayesinde önemli bir sorun ortadan kalkıyor!

Google, Android’deki uygulama mağazası Play Store‘da sessizce yaptığı bir değişiklik sonunucunda uygulama içi satın almaları daha güvenli bir hale getirdi. Bu değişiklik sayesinde kullanıcı isterse, uygulama içi satın almalar için her defasında parola sorulmasını etkinleştirebilecek.

Değişiklik, çocukların oyun içi ücretli içerikleri satın almasını kısıtlandırırken, medya uygulamalarında yanlışlıkça içerik satın almayı da engelleyecek. Mevcut uygulama içi satın alma işlevi, parola girildikten sonra 30 dakikaya kadar parola girmeden bir başka satın alma yapmanıza izin veriyordu. Bu sistem yakın zamanda New York’taki bir kadının çocuğunun Marvel Jump Smash oyununda 65.95 dolarlık alışveriş yapması sonucunda mahkemeye taşınmıştı.

İsteğe bağlı parola ayarının yanında Google, uygulama içi satın alma özelliğine sahip uygulamaları artık ürün açıklaması sayfasında gösteriyor.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac