Çatlak Dünya » Anasayfa » Android

Google Play Music hatası, şarkıları siliyor!

12 Temmuz 2015 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 396 Kez Ziyaret Edildi.

2015070911213092872

Google’ın bu hizmetindeki bir hata, şarkı koleksiyonunuzu bir anda yok edebilir!

Google Play Music All Access‘te ortaya çıkan bir sorun, microSD kart üzerinde saklanan müziklerin silinmesine neden olabiliyor. Ancak hizmet Türkiye’de kullanılmadığından, muhtemelen endişe edecek bir durum yok.

Android Police‘in raporuna göre hata, önbelleğe alınan şarkıların telefonun baştan başlatılmasının veya microSD kartın çıkarılmasının ardından silinmesine neden oluyor. Sorunun sadece ücretli Google Play Music All Access hizmeti üzerinden indirilen şarkıları etkilediği, kullanıcının diğer şarkılarının silinmediği söyleniyor. Bir Google yetkilisi, ilk başta sorunun kopya korumasıyla ilgili olduğunu ve dosyaların bir başka cihaza taşınmasını engellemek için silindiğini söyledi. Ancak aynı konu altında bir başka Google yetkilisi, durumun farklı olduğunu, Google Play Music’in kullanıcının izni olmadan dosyaları silmemesinin gerektiğini söyledi. Yetkili, microSD kartlarla ilgili sorunun Google tarafından onarılmakta olduğu bilgisini verdi.

Google Play Music All Access kullanıcılarının sorun giderilene kadar müziklerini SD karta indirmek yerine, dahili depolamaya saklamalarında ve mümkünse cihazlarını baştan başlatmamalarında fayda var.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  


avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac