Çatlak Dünya » Anasayfa » Android

Google Play Games’in şartı kalkıyor!

21 Şubat 2016 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 136 Kez Ziyaret Edildi.

Google Play Games'in şartı kalkıyor!

Android’li cihazınızda hemen her yerde karşınıza Google+ çıkması canınızı sıkıyorsa, işte iyi haber!

Google’ın sosyal ağı Google+’ın beklenmeyen yerlerde kullanıcıların karşısına çıkması, can sıkıntısına neden olmuştu. Google bir süredir bu davranışından geri adım atsa da Google+’ı halen tam anlamıyla ait olmadığı yerlerde görebiliyoruz. Bunlardan bir tanesi Android’deki oyunlar.

Google Play’deki oyunların çoğu, Google Play Services hizmetini kullanıyor. Google hesabınızla bağlı olan bu hizmet, oyunlardaki başarılarınızı ve kaldığınız yeri buluta yükleyip kaydediyor. Ancak oyuna girdiğinizde ekrana gelen izin ekranında, oyunla ilgili etkinliklerinizin varsayılan olarak “Web’deki herkese” gösteriliyor olması biraz garip. Seçeneği elbette değiştirip, oyunlardaki gelişmeleri kendinize saklayabiliyorsunuz. Ancak olup bitenin varsayılan olarak sosyal ağda paylaşılması garip görünüyor.

Android Police‘in yeni keşfi ise Google Play Games’in işleyişinde yapılacak bir değişiklik sonucunda Google+’a oturum açma işleminin isteğe bağlı hale geleceğini söylüyor. Hatta kullanıcı dilerse bu isteği tamamen iptal edebilecek. Böylece Google, Google+’ı can sıkıcı olmaktan kurtaracak bir adım daha atmış olacak.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac