Çatlak Dünya » Anasayfa » Teknoloji Haberleri

Google Glass’ın Numaralısı Olacak mı?

17 Mart 2013 | Yazar: Mümin Köykıran | 1 yorum | 1.131 Kez Ziyaret Edildi.

Google Glass'ın Numaralısı Olacak mı?

Numaralı gözlük kullananlar, Google Glass’ı aklından çıkarmalı mı?

Amerika’nın Austin kentinde düzenlenen SXSW müzik festivalinden, numaralı gözlük kullanan teknoloji meraklılarını sevindirecek bir haber geldi: Google merakla beklenen gözlüğü Google Glass‘ın, numaralı camları destekleyen bir modeli üzerinde çalışıyor.

Pek çok kişiyi sevindiren bu duyuru aslında bilişim dünyasında hafif bir şaşkınlığa yol açmış durumda. Çünkü bu açıklama sonucunda anlaşıldı ki firmanın piyasaya süreceği ilk model olan Explorer, numaralı camları desteklemeyecek. Ancak bu yıl içinde tanıtılması beklenen yeni model, numaralı gözlük kullanmak zorunda olan sayısız potansiyel kullanıcının Google Glass‘dan faydalanmasını sağlayacak.

Resimde “giyilebilir bilgisayar” anlayışının öncülerinden ve Google Glass ekibi üyelerinden Greg Priest-Dorman, ilk tasarımlardan birini şahsen denerken görülüyor.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac