Çatlak Dünya » Anasayfa » İnternet Haberleri

Google Chrome Şifrelerinizi Gizlice Kaydediyor

31 Ocak 2016 | Yazar: Mümin Köykıran | Yorum yok | 72 Kez Ziyaret Edildi.

Google Chrome Şifrelerinizi Gizlice Kaydediyor

Uzun zamandır kullandığınız Chrome tarayıcınız aslında gizliden gizliye tüm şifrelerinizi kaydediyor.

Google Chrome, farklı sitelere ait şifrelerinizi hatırlayabilen kullanışlı bir şifre yöneticisine sahip. Tarayıcının ‘Ayarlar’ sekmesinden bu şifrelere her zaman için ulaşabiliyorsunuz.

WEB ÜZERİNDE SAKLANIYOR

Kayıtlı kullanıcı adı ve şifrelerinizin tutulduğu veritabanı aynı zamanda web üzerinde de saklanıyor. ‘passwords.google.com’ adresini ziyaret ederek herhangi bir tarayıcıda kayıtlı şifrelerinizi görebilirsiniz. Elbette öncelikle oturum açmanız istenecektir. Giriş işlemi tamamlandıktan sonra saklanan ve senkronize şifreler tek bir ana liste olarak görüntülenecektir.

BAŞKA BİLGİSAYARDAN ŞİFRE GİRERKEN DİKKAT

Kullanıcıların özellikle başka bilgisayarlar kullanırken şifre girmemeleri önemli; bir başkasının bilgisayarında ve o kişinin Google hesabıyla bir hesaba şifrenizi kaydederek girdiğinizde şifrenizi elinizle o kişiyle paylaşmış olursunuz. Önceki satırlarda belirttiğimiz üzere Google’a alenen isteyerek verdiğimiz şifreler bu sayfada yer alıyor ve biz istemediğimiz sürece de bu şifreler ilgili sayfada yer almıyor.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
quup FaceBook'ta paylaş
 Yazının Etiketleri  
avatar

Mümin Köykıran

http://catlak-dunya.com Araştırmayı seven birisiyim, meraklı bir kişiliğim var bilgisayar ile ilgili hiçbir konuda uğraşmaktan sıkılmam. Kendimi bilgisayar ile ilgili her konuda geliştirmeye çalışıyorum. Çanakkale On Sekiz Mart Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisiyim. Google+

Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri

sayac